Новини
Конкурс ідей для стартапів серед студентів “IT Idea Battle: Твоя ідея – майбутній стартап”
Інформація про конкурсШановні друзі та колеги,
Школа стартапів “Вінницький Виклик” ВНТУ, яка є частиною Всеукраїнської інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge Ukraine оголошує Конкурс ідей для стартапів серед студентів “IT Idea Battle: Твоя ідея – майбутній стартап”.
До участі запрошуються: студенти закладів вищої освіти України, які мають інноваційну ідею в сфері ІТ. Команди від 1 до 5 учасників. Допускається ідеї без реалізованого прототипу, головне – потенціал.
Тематика конкурсних ідей:
- штучний інтелект та машинне навчання
- Web / Mobile розробка
- AR/VR / XR
- Кібербезпека
- EdTech / MedTech
- GreenTech / Екологічні ІТ-рішення
- CivicTech, e-Government
- Digital Defense / IT-рішення для ЗСУ
- Гейміфікація
- Smart-технології
- машинний зір, обробка та генерація зображень
Остання дата подачі заявки: 22.05.2025
Докладніше тут: https://surl.li/zvxagk та у прикладеному файлі.
Етапи проведення:
Відбірковий етап (онлайн) до 25 травня – відбір журі 10 найкращих ідей.
Фінал конкурсу 15 червня – презентація своїх ідей перед журі у форматі короткого пітчу (фіналістам буде розіслана додаткова інформація).
Критерії оцінки: інноваційність, потенціал реалізації, соціальна або економічна значимість, наявність команди.
Нагороди:
1 місце – грошовий приз, менторська програма, участь у стартап школі.
2 місце – подарунок від ІТ-компанії (освітній курс, стажування).
3 місце – сертифікати, книга про стартапи.
Всім учасникам – електронні сертифікати участі, запрошення до стартап-спільноти.
Спеціальні призи: “Ідея для оборони”, “Зелена ідея”, “Найкраща UX/UI презентація”, “Найкраща ідея мобільного додатку”, “Найкраща ідея веб-сайту”.
1 Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА СИСТЕМИ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ MIT@AIS-2025»
Інформаційний листШАНОВНІ КОЛЕГИ
Проведення 1-ї Міжнародної науково-практичної конференції «СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА СИСТЕМИ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ MIT@AIS-2025» заплановано на 19-22 травня 2025 р. у змішаному форматі. “MIT@AIS-2025”.
Робота конференції планується на відпочинковій базі в мальовничих Карпатах, місце проведення та кошти за проживання будуть уточнені в другому інформаційному повідомленні. Зацікавленим необхідно подати заявку листом на поштову скриньку конференції до 30 квітня 2025 р. та повідомити телефоном +38-050-604-04-97 (Оксана Геннадіївна).
ТЕМАТИКА КОНФЕРЕНЦІЇ
- Секція 1. Сучасні інформаційні технології: прикладні аспекти, проблеми і рішення.
- Секція 2. Системи штучного інтелекту.
- Секція 3. Машинне навчання.
- Секція 4. Програмна інженерія.
- Секція 5. Інтелектуальний аналіз даних, Data Mining і BigData-технології.
Правила оформлення тез MIT@AIS-2025.
Запрошуємо вчених, працівників наукових установ та підприємств, аспірантів, магістрантів та студентів, партнерів та спонсорів до участі у конференції.
Для довідок: моб.тел.: +38 - (050)-199-52-82 Кобзєв Володимир Григорович, к.т.н., с.н.с.
XXI МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «ОЛЬВІЙСЬКИЙ ФОРУМ-2025: СТРАТЕГІЇ КРАЇН ПРИЧОРНОМОРСЬКОГО РЕГІОНУ В ГЕОПОЛІТИЧНОМУ ПРОСТОРІ»
ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ16-21 червня 2025 р.м. Миколаїв, Україна
Маємо за честь запросити Вас до участі у ХXI Міжнародній науковій конференції «Ольвійський форум – 2025: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі», яка відбудеться 16-21 червня 2025 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили у м. Миколаїв та с. Мигія (Національний природній парк «Бузький Гард») в очно-дистанційному форматі.
Мета «Ольвійського форуму» - обмін міжнародним досвідом країн Причорноморського регіону щодо окреслення оптимальних шляхів, напрямів та характеру теоретичних, практичних і освітянських реформ, адаптованих до європейських стандартів з проблем державного управління, права, енергетики, радіаційної і техногенно-екологічної безпеки людини та довкілля, екології, історії, інформаційних технологій, філософії, політології, соціології, психології та мовної культури в сучасних умовах глобальної фінансової і соціально-економічної трансформацій, висвітлення актуальних проблем медицини та фізичного розвитку, зміцнення здоров’я та формування здорового способу життя.
Тематика форуму
- Дизайн
- Екологія
- Економіка
- Журналістика
- Історія та археологія
- Комп'ютерні технології
- Міжнародні відносини
- Охорона здоров'я та соціальне забезпечення
- Право
- Політичні науки
- Освіта
- Психологія
- Публічне управління та адміністрування
- Технічні науки
- Фізичне виховання
- Філологія
За додатковою інформацією звертатися:
- оргкомітет «Ольвійського форуму-2025» – головний корпус університету;
- каб. 112-1 (Кутузакі Катерина, Гаркуша Анна);
- тел.: (0512) 50-03-32; 068-957-5217; 093-459-83-60;
- e-mail: olbia.forum@chmnu.edu.ua
Сподіваємося на плідну співпрацю! З повагою – оркомітет конференції.
Академія ШІ для освітян від Google
Зареєструватись на курсВітаємо!
Ми раді повідомити, що Google відкрив реєстрацію на новий безкоштовний онлайн-курс “Академія ШІ для освітян від Google”. Курс організований у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Beetroot Academy.
Навчання складається із 6 онлайн-тренінгів, кожен з яких містить практичні завдання та сесії запитань і відповідей. Ці вебінари спеціально розроблені для трьох окремих аудиторій:
- вихователів закладів дошкільної освіти
- вчителів закладів середньої освіти
- викладачів закладів фахової передвищої та вищої освіти.
Долучайтесь та:
- отримайте навички штучного інтелекту: від базових концепцій до інструментів для створення навчальних матеріалів, підтримки навчання та оцінювання;
- дізнайтесь про етичне використання ШІ та медіаграмотність для безпечної та ефективної роботи;
- навчіться застосовувати ШІ в освіті на прикладах для різних предметів та видів діяльності;
- інтегруйте ШІ в навчання, активну роботу та оцінювання учнів для підвищення ефективності.
Більше деталей про програму переглядайте на сайті.
Приєднуйтесь, щоб вдосконалити свої ШІ-навички!
2025 15th International Conference on Advanced Computer Information Technologies
https://acit.tech/About ACIT
The 2025 15th International Conference on Advanced Computer Information Technologies (ACIT'2025) organized by the West Ukrainian National University (Ukraine), Šibenik University of Applied Sciences (Croatia), Wroclaw University of Economics and Business (Poland), Deggendorf Institute of Technology (Germany), Catholic University in Ružomberok (Slovakia), and IEEE Croatia Section. ACIT'2025 will be held in Šibenik, Croatia on 17–19 September 2025 in hybrid format. ACIT'2025 will be hosted by the Šibenik University of Applied Science.
This conference provides an international forum for researchers, academics, professionals, and students from various engineering fields and with cross-disciplinary interests in information technology, computer science, mathematical modelling, artificial intelligence, information in economy and management, cyber security, specialized information and computer systems to interact and disseminate information on the latest developments. Last year participants represented more than 60 countries from 200+ universities.
The team of the international technical program committee comprises experts of information technology, computer science, software engineering, cybersecurity, applied science, and digital business.
Accepted papers will be submitted for inclusion into IEEE Xplore subject to meeting IEEE Xplore's scope and quality requirements. The Conference Proceedings will be published with ISSN and ISBN numbers.
We are glad to inform you that the previous 2022 - 2024 conference proceedings are already included in the IEEEXplore digital library as well as indexed in Abstracting and Indexing (A&I) databases (Scopus, Web of Science, DBLP, Google Scholar etc).
The conference is registered as a periodical in the Scopus database under the title Proceedings - International Conference on Advanced Computer Information Technologies (ACIT).
The registration number of ACIT'2025 in IEEE is 65614.
Інтерактивна презентація InnoHub – інноваційна платформа для комерціалізації наукових розробок.
Реєстрація за посиланнямОдеський національний економічний університет запрошує дослідників та всіх, хто зацікавлений у комерціалізації наукових розробок та інновацій у ЗВО та наукових установах на інтерактивну презентацію InnoHub – інноваційної платформи для комерціалізації наукових розробок.
Це сучасний цифровий продукт на основі штучного інтелекту, який допомагає науковцям ефективно представляти свої розробки бізнесу, знаходити партнерів та залучати інвестиції. Проект реалізується в межах Рамкової програми Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020» за дорученням Міністерства освіти і науки України
Формат: інтерактивна презентація (онлайн + офлайн)
Місце: Zoom + ОНЕУ (м. Одеса, вул. Преображенська, 8, ауд. 111)
Дата: 1 квітня 2025 року.
Час: 13:30 – 16:00
Контактна особа: Гребенник Наталя Григорівна, відповідальний виконавець проекту телефон: +38 (050) 390-30-17
Серія вебінарів для українських вчених (квітень 2025)
Розклад вебінарівДержавна науково-технічна бібліотека України та компанія Clarivate за підтримки МОН України організовують у квітні 2025 року для українських вчених серію безкоштовних онлайн вебінарів, долучитись до яких можна за попередньою реєстрацією.
Розклад вебінарів з лінками на їх реєстрацію додається.
ДВАДЦЯТЬ ДРУГА ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ І МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ «ІНФОРМАТИКА, ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ»

Конференція надає можливість студентам та молодим науковцям продемонструвати результати власної науково-дослідної роботи.
Тематика конференції охоплює наступне коло питань:
- сучасні інформаційні технології;
- системне та прикладне програмування;
- математичне моделювання та інформаційні технології;
- методика навчання інформатики;
- інформаційні технології у навчанні;
- дистанційна освіта і глобальні телекомунікаційні мережі;
- інформатизація системи управління навчанням;
- психолого-педагогічне забезпечення інформатизації навчальної діяльності;
- інформаційні технології в менеджменті.
Відповідальна особа: к.ф.-м.н., доц. кафедри прикладної математики та інформатики Ольга Павлівна Бойко
Електронна адреса відповідальної особи: inform-tech@pdpu.edu.ua
Вимоги до оформлення тез доповідей «ІНФОРМАТИКА, ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ»
Проєкт OPENSPACES2024

В рамках проєкту OPENSPACES2024, який є частиною великого проєкту Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis, студентам, аспірантам і викладачам пропонуються навчальні курси. Цей проєкт має на меті забезпечити академічну мобільність викладачів і студентів, а також впровадити open source програмне забезпечення в навчальний процес.
В рамках третьої фази проєкту для студентів, аспірантів та викладачів протягом весняного семестру 2024/25 пропонуються наступні курси:
- Web Application Development (Розробка веб-додатків) (5 ECTS). Цей курс дасть вам знання та навички зі створення сучасних веб-додатків. В програму курсу входить вивчення 3 модулів: React, Node.js, WebMap Service, викладач - доц. Терещенко Т.М., мова викладання - українська. Реєстрація обов’язкова: https://forms.gle/e3rqJsASf9KDvitd7
- Operating Systems for Data Engineering (Операційні системи для інженерії даних) (4 ECTS). Курс спеціально розроблений для майбутніх інженерів даних, які хочуть зрозуміти, як операційні системи працюють з великими обсягами даних, викладач - доц. Терещенко Т.М., мова викладання - українська.Реєстрація обов’язкова: https://forms.gle/jL7efCNswUZSYQ8F9
- Introduction to Operating Systems (Основи операційних систем) (4 ECTS). Для тих, хто тільки починає знайомство з операційними системами, цей курс стане чудовою основою. Ви дізнаєтеся про основні принципи роботи операційних систем, їх архітектуру, управління процесами та пам'яттю. Ви отримаєте базові знання основ Windows та Linux, які необхідні на початковому рівні роботи з операційними системами, викладач - доц. Терещенко Т.М., мова викладання - українська.Реєстрація обов’язкова: https://forms.gle/du92SzVL7a8QDJ3B9
- Data Analysis using Python and GIS, викладач - доц. Кузніченко С.Д., присвячений методам аналізу та візуалізації даних у Python, зокрема обробці великих табличних і просторових даних. Розглядаються бібліотеки та інструменти для роботи з фреймами, картографічними даними та часовими рядами, а також їх застосування в QGIS. Демонструються етапи встановлення та налаштування дистрибутива Anaconda. Розбираються приклади аналітичних задач із запитами до відкритих баз даних. Курс включає відеоуроки з прикладами аналізу даних та практичними завданнями (мова викладання - українська). Реєстрація обов’язкова: https://forms.gle/nNPu6YKuEgLFP7p46
- Німецька мова А1 і А2. Розклад занять - середа/четвер 17:00 - 18:30 (час київський). Викладач - Oskar Ters. Реєстрація обов’язкова: https://forms.gle/d4QCxixmT36gGCAe7
Навчальні та методичні матеріали всіх курсів доступні на платформі Moodle.
Посилання на опис проєкту: https://phil.uni-greifswald.de/ifzo/openspaces/
On-line лекція професора університету прикладних наук Fachhochschule JOANNEUM (місто Капфернберг, Австрія), доктора технічних наук Віталія Межуєва.

Для студентів IT- спеціальностей ОНУ імені Мечникова, що навчаються на факультеті математики, фізики та інформаційних технологій,13.11.2024 р. у Великій фізичній аудиторії відбулась on-line лекція професора університету прикладних наук Fachhochschule JOANNEUM (місто Капфернберг, Австрія), доктора технічних наук Віталія Межуєва.
Професор В. Межуєв представив можливості FH JOANNEUM щодо забезпечення досліджень та навчального процесу, зокрема, «Лабораторію Розумного Виробництва» (The Smart Production Lab). Вiн розповів про проєкти та напрями досліджень дослідницької групи цифрових технологій (Research Group Digital Technologies), яку очолює у FH JOANNEUM.
Професор навів приклади магістерських досліджень, що виконують студенти на базі лабораторії, та запросив до участі у відповідних європейських та австрійських програмах (наприклад, Financial support for Ukrainian tech start-ups Support Programmes – UASEEDs) з його підтримкою як професора FH JOANNEUM. Спiкер вільно володіє п’ятьма мовами, лекцію було прочитано англійською, «робочою» мовою IT-фахівців. Наприкінці лекції професор відповів на питання студентів.
Гостьову лекцію для студентiв ФМФIТ ОНУ Мечникова органiзували заступник декана ФМФІТ Мартинович Лариса Ярославівна та професор Малахов Євгеній Валерійович.
Літня школа SustainMV

В серпні-вересні 2024 року відбудеться літня школа SustainMVі.
SustainMV – літня школа сталого розвитку – цього року відбудеться вже вчетверте! За останні три роки вона прийняла понад 620 учасників у онлайн-форматі.
SustainMV, цей унікальний захід, спільно організований регіоном вищих навчальних закладів округу Мекленбург-Передня Померанія. Головною темою є сталий розвиток у сферах туризму, відновлюваних джерел енергії, цифрових і технологічних інновацій, переробки та управління відходами, екосистем і соціальної стійкості, демонструючи можливості для трансформації через науку та освіту для сталого майбутнього. Мета полягає в тому, щоб представити північно-східну Німеччину як фантастичне місце для сталого розвитку освіти, досліджень і бізнесу.
Школа SustainMV проходитиме з 3 по 13 вересня. Їй передує триденне онлайн-ознайомлення з предметом з 27 по 29 серпня.
Кінцевий термін подачі заявки – 14 квітня.
Для отримання детальної інформації відвідайте веб-сайт https://sustainmv.de/